Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie

__________________________lek. Katarzyna Starzec

Pielęgniarka Oddziałowa:
mgr Iwona Adamczyk

Telefony do Oddziału: +48 12 658 20 11 Telefony wewnętrzne:

Sale: I. 1192; II. 1065; III. 1612; IV. 1352; V. 1369; Separatki: 1167

Dyżurka lekarska: 1690 Sekretariat medyczny: 1700

E-mail: oitn@usdk.pl

LOKALIZACJA:

Nasz Oddział znajduje się na pierwszym piętrze w budynku CALD.

INFORMACJE PODSTAWOWE:

Odnowiony w 2007 r. 30-łóżkowy Oddział mieści się na pierwszym piętrze budynku CALD. Do Oddziału przyjmowane są dzieci z całego makroregionu Polski południowej. Oddział posiada także własny transport specjalistyczny, z doskonale wyposażoną karetką przystosowaną do transportu noworodków w ciężkim stanie. Transportem zajmują się lekarze, na co dzień pracujący w ONiITN. Oddział wyposażony jest w nowoczesny sprzęt pozwalający na kompleksową diagnostykę oraz leczenie wcześniaków i noworodków urodzonych w fizjologicznym terminie porodu. W Oddziale wykorzystywane są nowoczesne metody wentylacji inwazyjnej (w tym HFO) i nieinwazyjnej (CPAP, nHFO, High-Flow), wziewne podawanie tlenku azotu (iNO) i dotchawiczą suplementację surfaktantu. Oddział posiada możliwość wykonywania procedury hipotermii terapeutycznej oraz prowadzenia terapii nerkozastępczej z wykorzystaniem metod pozaustrojowych (CarpeDiem) i dializy otrzewnowej. Lokalizacja Oddziału w wielospecjalistycznym szpitalu pediatrycznym zapewnia dostęp do pełnego spektrum wysokospecjalistycznej diagnostyki i leczenia najciężej chorych dzieci. Oddział zapewnia dostęp do mleka naturalnego z Banku Mleka Kobiecego oraz rehabilitację i opiekę psychologiczną dla rodziców. Opieka ambulatoryjna kontynuowana jest w Poradni Patologii i Rozwoju Noworodka. W Oddziale prowadzone są liczne badania naukowe oraz szkolenia przed i podyplomowe. Zespół lekarzy, pielęgniarski oraz rehabilitantki i dietetyczki stale podnoszą poziom kwalifikacji, co bezpośrednio prowadzi do stałego wzrostu jakości oraz bezpieczeństwa opieki nad pacjentem. Pielęgniarki i położne uczestniczą w zajęciach dydaktycznych i szkoleniowych w ramach specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego lub kursów kwalifikacyjnych z zakresu neonatologii.

INFORMACJE DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PACJENTÓW:

Odwiedziny w Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka są możliwe tylko dla Rodziców, jednocześnie przy dziecku może być jedna osoba. Odwiedziny są codziennie w godzinach od 12:00 do 18:00. W tych godzinach udzielane są również informacje o stanie zdrowia noworodków oraz prowadzone są szkolenia dotyczące rehabilitacji i kangurowania oraz udzielane są porady laktacyjne i dietetyczne. Przed wejściem na oddział należy zostawić okrycie wierzchnie w szatni przy wejściu głównym i założyć fartuch ochronny oraz maseczkę. Wyposażenie noworodka: pieluszki jednorazowe, wilgotne chusteczki higieniczne. Życzymy Państwa pociechom dużo zdrowia!

Serdecznie prosimy Państwa o wsparcie działalności naszego Oddziału oraz Poradni Patologii i Rozwoju Noworodka. Darowizny mogą Państwo przekazywać na nasze konto: 31 1240 4533 1111 0010 6171 7063 (Bank PEKAO S.A.). Fundacja „O ZDROWIE DZIECKA”, ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków. Mogą nas Państwo także wesprzeć przekazując swój 1,5% podatku. W tym celu, w formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS Fundacji „O ZDROWIE DZIECKA” 0000 123 750, a w miejscu „Cel szczegółowy 1,5%” prosimy wpisać: Intensywna Terapia Noworodka. W imieniu naszych pacjentów serdecznie dziękujemy Państwu za każde wsparcie.

Zdrowie naszych małych Pacjentów jest dla nas najważniejsze, dlatego prosimy Państwa o wsparcie naszej działalności. Wspólnymi siłami mamy możliwość stworzenia w naszym Szpitalu jeszcze lepszych warunków leczenia, wykorzystajmy tę szansę!

WSPOMÓC NAS MOŻNA ZA POŚREDNICTWEM FUNDACJI UNIWERSYTECKIEGO SZPITALA DZIECIĘCEGO W KRAKOWIE „O ZDROWIE DZIECKA”:

• Przekazując darowizny finansowe na konto bankowe:
    Odbiorca: Fundacja „O Zdrowie Dziecka”, ul. Wielicka 265, 30-663 Kraków.
    Nr rachunku bankowego: 91 1240 4533 1111 0010 6171 7438.
  • Przekazując 1,5% podatku Fundacji „O Zdrowie Dziecka”:
    W formularzu PIT należy wpisać:
    W polu „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku…”: KRS: 0000 123 750.
    W polu cel szczegółowy: NEONATOLOGIA

Aby ułatwić Państwu rozliczenie podatkowe z przekazaniem 1,5% na rzecz Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie ”O Zdrowie Dziecka” udostępniliśmy na stronie www.ozdrowiedziecka.org specjalny program do rozliczeń dostępny w wersji on-line, a dla osób, które wolą swoje PITy uzupełniać bez użycia programów proponujemy pakiet gotowych formularzy do edycji.

W imieniu własnym oraz naszych pacjentów serdecznie dziękujemy Państwu za każde wsparcie.